Amacımız Nedir?

1999’dan 2018’e www.Belediyeler.Net – Türkiye’nin Belediyeler Portalı

www.Belediyeler.Net Nedir?

www.Belediyeler.Net, 1999 yılında Belediyeler konusunda çalışmalar yapmak ve güncel belediye araştırması yapan kişilere yardımcı olmak amacıyla amatör bir ruhla hazırlanmıştır. 2007 başında ise hem tasarımı, hem içeriği hem de programlanması açısından 1 yıllık yenileme çalışması sonucu tekrar faaliyetine kaldığı yerden devam etmeye başlamıştır.

Yeni şekliyle özellikle güncel haber ve içerik konusunda çok iddaalı olup, diğer özellikleri ile gerçek bir Belediye ve Kent Portalı olacaktır.

Ayrıntıları aşağıda belirtildiği üzere, yaklaşık BİNLERCE belediye ye ait tanıtım bilgileri yanında, tüm belediye mevzuatı, belediye ihaleleri, vatandaşların şikayetlerini ve çözüm önerilerini girebilecekleri bölümler, anketler bulunmaktadır. Ayrıca belediye, haber ve şikayet arama motorları mevcuttur. Yine ayrıca belediye başkanlarının icraatlarını ve hedeflerini göndererek kamuoyu ile paylaşmayı da sağlamaktadır.

www.Belediyeler.Net Kimler için gereklidir?

Belediye çalışanları için;
Öncelikle tüm belediye çalışanları için bu portal her türlü hizmeti vermenin yanında çalıştıkları belediyeyi ilgilendiren konuları takip etme ve bilgilenmelerine fayda sağlayacaktır.

Vatandaşlar için;
Yaşadığı bölgede belediye ile ilgisi olmayan hiç bir vatandaş yoktur. Vatandaşlar gerek belediye hizmetleri ve gerekse eksik veya yanlış gördüğü çalışmalar veya semtine gelmeyen hizmetlerin takibi için bu portal yardımıyla belediye ile iletişim halinde olur. Belediyeleri hakkında şikayetleri ve sorunlara karşı çözüm önerilerini yazabildikleri bir platformu rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Ayrıca yaşadığı veya memleketi olduğu il, ilçe, belde belediyesi ve kenti hakkında güncel ve sağlıklı bilgilere ulaşabilmektedir.

Belediyelere hizmet veren, iş yapan veya ürün satan tüm şirket ve kuruluşlar için;
Belediyelere hizmet veren veya ürün satan tüm şirket ve kuruluşların çalışanları bu portal ile belediyelerle iletişim içinde olmaktadır. Ayrıca belediye ihalelerini buradan takip ederek bilgi edinebilmekteler ve bu ihalelere katılabilmektedirler.

www.Belediyeler.Net Hangi hizmetleri vermektedir?

Belediye Tanıtımları

Ülkemizdeki yaklaşık 3225 belediye ye ait başkanın adı, adres, telefon, fax, e-posta ve web adresi, nüfus bilgileri gibi tanıtım bilgileri yanında, belediyenin bulunduğu yerdeki kentin ve turistik merkezlerin resimli olarak tanıtılmasına da imkan verilmektedir. Belediyelerle ilgili vatandaşların yaptıkları yorum ve eleştrilerde görülebilmektedir.

Mevzuat

Belediyelerle ilgili yürürlükte olan tüm mevzuat bulunmaktadır. Mevzuat veri tabanında her türlü sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca vatandaşın belediyedeki iş ve işlemleri hakkında aydınlatıcı ve yönlendirici bilgiler (evlenme, cenaze ve defin, iş yeri açma, inşaat ruhsatı vs.) bu bölümde bulunmaktadır.

Arama Motorları

Arama motorları yardımıyla Belediyeler, Haberler, Mevzuat ve Şikayetler hakkında ayrıntılı arama yapılabilmektedir. Bu sayede merak edilen tüm konuya hızlıca ulaşılabilmektedir.

Haber Merkezi

Belediyelerle ilgili gerek belediyeler tarafından gönderilen ve gerekse yazılı ve internet medyasında çıkmış bulunan tüm haber, yorum ve duyurular GÜNCEL bölümde resimli olarak bulunmaktadır.

Çözüm Merkezi

Sitemize üye olan ziyaretcilerin yaşadığı bölgedeki Belediye ve Çevre sorunlarına karşı düşündükleri çözüm önerilerinin kendileri tarafından girişinin yapılabildiği, bunların yayınlandığı ve webmaster tarafından ilgili belediyeye gönderildiği bölümdür.

Anket Merkezi

Gerek Belediyeler ve gerekse ülke sorunlarına karşı her üyenin bir kere oy kullanabildiği Anket merkezi bulunmaktadır.

Şikayet Merkezi

Sitemize üye olan ziyaretcilerin yaşadığı bölgedeki Belediyeye ait; İmar ve çarpık yapılaşma sorunları, İçme suyu ve kanalizasyon sorunları, Şehir içi trafik ve Ulaşım sorunları, Çevre ve çevre sağlığı sorunları, Temizlik, Zabıta, park ve yeşil alanlar sorunlarını paylaşabildiği şikayet merlezi bulunmaktadır. Buraya gelen şikayetler ilgili belediyeye mail veya fax ile bildirilmektedir. Yine şikayetin çözümü oluştuğunda bu da aynı şikayet altında yayınlanacaktır.

Hesap Merkezi

Belediye başkanlarının 28 Mart 2004 seçimlerinden sonra göreve geldiklerinden bu yana 3 yıl yakın bir süre geçmiş bulunmaktadır. Başkanlar bu süre zarfı içinde yapmayı vaatettikleri, yaptıkları ve yapacakları çözümleri bu merkez sayesinde kamuoyuna duyuracaklardır.

İhalele Merkezi

Belediyeler yapacakları tüm ihaleleri burada yayınlayarak ihalelere katılımın artmasını sağlayabileceklerdir.

SSS Merkezi

Sık Sorulan Sorular bölümü ile vatandaşların belediyelere sormak istedikleri tüm konular, belediyelerden alınan cevapları ile bu bölümde yayınlanmaktadır.

Önemli Telefonlar Merkezi

Tüm il ve ilçelerdeki önemli telefonlar bu bölümde yayınlanmaktadır.

Diğer Yapılacaklar

Daha sonraki aşamalarda; insan kaynakları bölümü ile iş ve eleman arayanlara yardımcı olunacaktır. Ayrıca resim galerisi ile tüm ziyaretcilerin bulundukları bölgelere ait resimleri göndererek yayınlanması sağlanacaktır.