Belediyeden bıkan işadamı, fabrikalarını kapattı

elibollarTARIM MAKİNELERİ İMALATÇISI İŞADAMI İSMAİL ELİBOL, BASKI SEBEBİYLE SANDIKLI’YI TERK ETME KARARI ALDIĞINI ANCAK YARGIYA GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, işadamı İsmail Elibol, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün yatırımlarını engellediğini ileri sürerek fabrikalarını satışa çıkardı, ilçeyi terk edeceğini açıkladı. Çöl’ün kendisine ve işyerlerine yönelik hukuksuz icraatlar yürüttüğünü, ruhsat vermediğini söyledi. Afyonkarahisar’ın en büyük tarım makineleri imalatçısı Elibollar, 5 milyon liralık yeni fabrikasına 3 aydır ruhsat alamıyor.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, işadamı İsmail Elibol, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün yatırımlarını engellediğini ileri sürerek fabrikalarını satışa çıkardığını, ilçeyi de terk edeceğini açıkladı.

Afyonkarahisar’ın en büyük tarım makineleri imalatçısı olan Elibollar Tarım Aletleri ve Makineleri, eski belediye başkanı İsmail Elibol’a ait. 186 kişiye ekmek kapısı olan firma, geçtiğimiz yıl 11 bin 400 metrekarelik alanda yaklaşık 5 milyon liralık yeni bir fabrika kurma kararı aldı. Geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan fabrikanın işyeri ruhsatı için belediyeye müracaat eden firmaya, iddiaya göre yaklaşık 3 aydır ruhsat verilmiyor.

3 aydan bu yana siyasi bir lince tabi tutulduğunu belirten Elibol, “Yeni yaptığım fabrikama işyeri açma ruhsatı verilmiyor. Ekol olarak bir inşaat firmamız vardı. Sözde kaldırımı kapattık diye inşaatlarımız mühürlendi. Sonrasında bir ev yaptım, üç santim fazla diye oturma ruhsatlarını vermediler.” dedi. Elibol, başkanın makamına bu konuları konuşmak için 3 defa gittiğini; son gidişinde de 40 dakika beklettikten sonra başkanın görüşmeden belediyeyi terk ettiğini kaydetti. Bu baskıdan sonra aile şirketi olarak fabrikalarını satışa çıkardıklarını ve Sandıklı’yı terk etme kararı aldıklarını ifade eden Elibol, yargıya da gideceklerini dile getirdi.

Fabrikada 17 yıldır çalışan Şükrü Yatan isimli işçi, yaşananlara oldukça üzüldüğünü söyledi. Kendisi gibi birçok arkadaşının da ümitlerini buraya bağladığını ifade eden Yatan, “Biz yıllardır burada çalışıyoruz. Buraya güvenerek kredi aldık, borçlandık. Fabrika açılmasına yardımcı olunacağına, daha kapatmak için çalışıyorlar. Bu nasıl bir şey anlayamadık.” diye konuştu.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>