Az Laf, Çok İş... Ömer İŞLEK Korkuteli Belediye Başkanı

Belediyenin kırlangıç hassasiyeti

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, belediye şantiyesine yuva yapan kırlangıçlar, belediye başkanının talimatıyla koruma altına alındı.Başkan Tarhan, asfalt şantiyesi alanına yuva yapan kuşlar ayrılıncaya kadar bölgeden iş makineleriyle kum alınmaması talimatı verdi.

KIRLANGIÇLAR AYRILANA KADAR İŞ MAKİNESİYLE ÇALIŞMAK YASAK
Kadirli Belediyesi’ne ait asfalt şantiyesinde yol yapımında kullanılmak amacıyla depolanan ve zamanla sertleşen asfalt kumuna kırlangıçların yuva yapması üzerine Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından iş makinesi operatörlerine “yuvalara dokunmayın” talimatı verildi.

Tarhan, kırlangıçların her yıl nisan ayında belediyenin şantiyesine misafir olduğunu, kuşlar yuvalarından ayrılıncaya kadar şantiyeden kum alınmayacağını söyledi.

Kentte, evlerin balkon ve saçaklarına yuva yapan kırlangıçların, belediyenin şantiyesini tercih etmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Tarhan, “En zararsız hayvanlardan biri olan kırlangıçları yılın bazı dönemlerinde şantiyemizde ağırlıyoruz. Her canlı gibi yaşama hakkı olan kırlangıçlara zarar gelmemesi için çalışmalarımızı yuvaların olduğu yere dokunmadan sürdürmeye özen gösteriyoruz. Kırlangıçlar göç edene kadar iş makineleriyle yuvaların olduğu yerden kum alınmayacak” dedi.

Tarhan, kırlangıç kuşlarının yuvalarını terk etmesinden sonra şantiyeden kum almaya başlayacaklarını kaydetti.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir