Az Laf, Çok İş... Ömer İŞLEK Korkuteli Belediye Başkanı

Sokak Hayvanları İçin Akıllı Makine

Sokak_Hayvanlari_Icin_Akilli_Makine-Koru Belediyesi kış aylarında sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için güneş enerisi ile çalışan “elektronik beslenme ünitesi” yaparak uygun alanlara yerleştirdi.

Yalova’nın en küçük belediyesinden biri olmasına rağmen, halkın teleplerine kulak veren Koru Belediyesi bir ilke daha imza attı. Koru belediyesi kış aylarında sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için güneş enerjisi ile çalışan “Elektronik Beslenme Ünitesi” yaparak uygun alanlara yerleştirdi.

Belediyenin sosyal paylaşım adresinde vatandaşın ricasını dikkate alan Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman talimat vererek hayvanların kış aylarında beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için güneş enerjisi ile çalışan “Elektronik Beslenme Ünitesi” yaparak uygun alanlara yerleştirdi.

Koru Belediyesi tarafından yürütülen çalışmada güneş enerjisi ile çalışan makine belirli zaman aralıklarıyla kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarına otomatik olarak mama ve su veriyor. Sensörleri ile sokak hayvanının geldiğini algılayan sistem, her gelen hayvan için haznesinden 200-300 gram mama ve su bırakıyor. Sistem mama ve su bitene kadar görevini eksiksiz olarak yapıyor.

Zamanla beldemizin muhtelif yerlerine beslenme odağı ve su pınarları yerleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, “ Bu proje ile başıboş sokak hayvanlarının beslenememesi sorunu ortadan kalkacak. Aç kalmaları sebebiyle muhtemel olan saldırganlıkları önlenecek. Bu şekilde bu hayvanların çevreyi ve insanları rahatsız etmelerinin önüne geçilecek” dedi.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir