Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit TUNA

BAKAN YILDIZ’DAN AKSARAY BELEDİYESİ’NE TEBRİK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, istişare toplantısı yapmak üzere geldiği Aksaray’da bir dizi temaslarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Aksaray’da ki ilk durağı Aksaray Belediyesi oldu. Bakan Yıldız’ı Belediye Binası önünde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir karatay ve Ak Parti teşkilat kademe üyeleri karşıladı. Başkan Yazgı, Belediye hizmetleri ilgili kısa bir sunum gerçekleştirdi ve belediyecilikte enerji konusuna ayrıca yer verildiğini kaydetti.

Aksaray Belediyesinin enerji konusuna son yaptığı çalışmadan bahseden Başkan Yazgı, “Sayın Bakanımız Taner Yıldız beyi Aksaray’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bizler belediye hizmetlerinde enerji konusuna ayrıca ehemmiyet veriyoruz. Geçen hafta temeli attığımız kapalı Salı Pazaryerine çatısına güneş paneli yerleştirmek suretiyle güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüreceğiz. Buna benzer bir tesisimiz şu an çalışıyor. Yani şehrimiz içme suyu kaynaklarının bir kısmını bağlı köy mevkiinde çıkartıyoruz. Ve yine bu mevkiide kurduğumuz paneller sayesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüşümünü sağlıyoruz. Yine katı atık depolama tesisimizde de kurduğumuz sistem ile çöpten elektrik enerjisi üretimimiz sürüyor” dedi.

Aksaray’ın her zaman istikrara katkı sağlayan bir şehir olduğunu aktaran Bakan Yıldız, Aksaray’a geliş sebebini şöyle açıkladı: “İstişare toplantısı yapmak üzere Aksaray’dayız. Aksaray hiç tereddütsüz 3 adayımızı Ankara’ya gönderecektir. Çünkü Aksaray her zaman olduğu gibi ülkenin istikrarına yaptığı katkı ve bu inanca sahip illerimiz arasında olmuştur. Her geldiğimiz de farklı bir Aksaray buluyoruz. Bizler yerel ile genel merkezin gösterdiği sinerji en güzel örneklerini Aksaray da görüyoruz” diye konuştu.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>