Az Laf, Çok İş... Ömer İŞLEK Korkuteli Belediye Başkanı

Bakan Ersoy Balıklıgöl ve Harran’da

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, tarihi Harran ilçesi ile Balıklıgöl yerleşkesinde incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa’da tarihi Harran ilçesini ve Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret etti.

Bakan Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği kentte, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Örenyeri’nde incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Harran Ören Yeri’ndeki kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa’nın Harran ilçesine giderek içerisinde dünyanın ilk İslam üniversitesinin kalıntılarının da bulunduğu Harran Ören Yeri’ndeki kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Harran ilçesine gitti. Kazı çalışmalarının yapıldığı Ören Yeri’ni gezen Ersoy çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Ersoy’a kalabalık bir grup eşlik etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan ile Harran Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Harran Örenyeri Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal, Bakan Ersoy’a, burada yürütülen kazı çalışmaları ve buluntulara ilişkin bilgiler verildi.

Bakan Ersoy, daha sonra kent merkezindeki tarihi Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret etti, balıklara yem verdi.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Ersoy, tarihi mekanda üretim yapan ustadan bir süre ney dinledi.

Bakan Ersoy’a, Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ile bazı sivil toplum kuruluşunun temsilcileri eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir