Özyavuz, Harran’a ve turizm yatırımlarına destek sözü aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir süre önce ilimizi ziyaret etmiş Belediye Başkanlarının bazı projelerine finansman desteği sözü vermişti.

Kurum, son olarak her yıl binlece kişi tarafından ziyaret edilen Harran’a şehir surları ve ören yerinin çevre düzenlemesi projesi için destek sözü verdi

Bakan Kurum, hafta içinde Şanlıurfa heyetini bu kez makamında ağırladı. AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Halil Özşavlı, Halil Özcan, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’tan oluşan heyetle bir araya gelen Bakan, yeni sözler verdi. Şanlıurfa heyetine MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem de eşlik etti.

Görüşmenin verimli geçtiğini anlatan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Harran Surları etrafına çevre düzenlemesi yapılacağını söyledi.

Özyavuz, ilçeye sağlanacak diğer kazanımları şöyle özetledi:

”Harran’a parke taşı yapılacak. Millet Bahçesi inşa edilecek. Kırsal mahallelerimiz için stabilize yol çalışması yapılacak. Harran ilçemizde ikamet eden kamu personelinin konut problemini çözmek için 26 dönümlük arsa tahsis edilecek. Konkasör ihtiyacımız için 750 bin TL’lik maddi destekte bulunulacak. Harran ilçemize 500 çöp konteynırı hibe edilecek. Öte yandan Harran ilçemizin imar problemini de çözüme kavuşturacağız”

Başkan Özyavuz, Harran ilçesinin gelişmesi, eksikliklerinin giderilmesi ve daha yaşanabilir bir ilçe için gece gündüz çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir