MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz: Çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, CHP’li Seyit Torun’a cevaben yazılı basın açıklaması yaptı.

Durmaz açıklamasında, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak ‘heykel belediyeciliği’ ile ünlü CHP’li belediyeciliğinin üstünü örtme, konuyu çarpıtarak değiştirme çabasına girmiştir. Atalarımızın dediği gibi; ‘çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez’!” dedi.

Açıklamasında, Seyit Torun’un da genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun yolunda ilerlediğini belirten MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 22 Haziran 2021 tarihindeki grup toplantısında yaptığı konuşma sonrasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “heykel belediyeciliği” ile ünlü CHP’li belediyeciliğinin üstünü örtme, konuyu çarpıtarak değiştirme çabasına girmiştir.

Öncelikle, Seyit Torun’a Sayın Genel Başkanımızı takip ettiği için teşekkür ederiz lakin dinlediğini doğru anlamasını da ısrarla öneririz.

ÇALIDA GÜL BİTMEZ, CAHİLE SÖZ YETMEZ!

Sayın Genel Başkanımız grup toplantısında “İbn-i Haldun’un, “insan beyni değirmen taşına benzer. İçine yeni bir şeyler atmazsanız kendi kendini öğütür” sözü adeta Kılıçdaroğlu için özel söylenmiş gibidir.” ifadelerini kullanmıştı. Anlaşılan o ki Seyit Torun da genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun yolunda ilerlemektedir.

Atalarımızın dediği gibi; “çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez”!

CHP’li Torun, Genel Başkanımıza sözde “teşekkür” ederek bir yandan ekonomiye ilişkin kendi çürük tezlerine gerekçe oluşturmaya çalışmış, diğer yandan da aklı sıra Cumhur İttifakı içinde “fitne çıkarabilir miyim” hesabı yapmıştır.

KABAK TADI VERDİ

CHP ve Zillet İttifakının, çaresizlikten sık sık denediği bu yol artık kabak tadı vermiş, ciddiyetsiz ve itibarsız bir hal almıştır.

Cumhur İttifakı, aziz milletimizin 15 Temmuz kara gecesinde sokakta doğal bir sonuç olarak kurduğu, 7 Ağustos Yenikapı ruhuyla perçinlediği, konjoktürel olmayan, siyasi çıkara dayanmayan bir ittifaktır!

Sayın Genel Başkanımızın tarifiyle; “Cumhur İttifakı Türkiye’dir, ihanete karşı engel, işgale karşı direniş, yerli ve yabancı şer cephesine karşı muhkem siperdir.”

Atatürk adının arkasına saklanıp, terörün siyasi uzantısıyla ittifak yapanların, kurtla bir olup koyunu yiyen sonra da çobanla ağlaşanların Sayın Genel Başkanımızın yukarıdaki sözünü de doğru anlayacağını sanmıyorum!

ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYI TERCİH ETMİŞTİR

Heykel açılışları ile gündeme gelen CHP’li belediyeleri aklama çabasına giren Seyit Torun, Sayın Genel Başkanımızın “Nüfusun yüzde 54’nün CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini muhataralı bir dille vurgulamak bize göre potansiyel bir ayrımcılığın, hatta devlet içinde başka bir devlet varmış gibi değerlendirme yapmanın diğer bir şeklidir. Kılıçdaroğlu’nun ağzındaki bakla zehirlidir.” sözleri karşısında da üç maymunu oynamayı tercih etmiştir.

Sayın Genel Başkanımız, CHP’li belediyelerin yaptıklarını objektif bir değerlendirmeye tabi tutmuş, “algı belediyeciliği” yapanların maskelerini düşürmüştür.

TAVSİYEMİZ, BULANIK SUDA BALIK AVLAMA ÇABASINA GİRMEMESİDİR

Belediyeleri, “özerk” yapı gibi ele alanları, meydanlarda “yerel yönetimler özerklik şartını uygulama” sözünü verenleri hayal dünyasından uyandırmış, gerçeklerle yüzleştirmiştir.
Belediye başkanlarının seçildikleri andan itibaren siyasi düşüncesi ve parti aidiyeti ne olursa olsun yörelerindeki herkesi kucaklamakla mükellef oldukları gerçeğini yok sayarak görevini yapmayı başarı gibi yutturmaya çalışan Seyit Torun’a tavsiyemiz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin “devletin kasası, milletin kesesi üzerinde de hiç kimsenin istismar düzeneği kurmasına göz yummayan” tavrını istismar etmeye kalkmaması, bulanık suda balık avlama çabasına girmemesidir.

TÜRKİYE MUHALİFLERİNE BELEDİYE İMKÂNLARI PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ MİDİR?

Son olarak, CHP’li Seyit Torun’un, Sayın Genel Başkanımızın açıklamaları üzerinden konuyu erken seçime bağlamada gösterdiği gayretkeşliği, Genel Başkanımızın grup toplantısında Kılıçdaroğlu’na yönelttiği “Kılıçdaroğlu, beş CHP’li belediyenin 13 bin 338 sanatçıya yardım yaptıklarını da söylemiş. Peki, bu sanatçılar kimlerdir? Sanatçı kisvesine bürünmüş bölücülere, Türkiye muhaliflerine belediye imkânları peşkeş çekilmiş midir?” sorusuna yanıt verme noktasında da göstermesini tavsiye ederiz.

Kime, hangi sanatçıya neyin karşılığında ne kadar ücret verdiniz?

Yoksa bu sanatçı dedikleriniz, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesinin Tiyatro Koordinatörü gibi tipler mi?

Tek katlı bir kreşin temel atma törenine, birkaç milletvekili ve onlarca belediye başkanıyla katılıp kreşten daha büyük kurdeleyi kesmeye çalışanlar için ne desek boş gibi!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir