BAŞKAN ÖZYAVUZ: DEVLETİMİZ İHYA VE İNŞA ÇALIŞMALARINI SÜRATLE TAMAMLAMAKTADIR

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda, Şanlıurfa ve Harran’ın büyük bir dayanışma örneği sergilediğine dikkat çekti.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere devletimizin tüm bakanları ve tüm kurumları, ilk andan itibaren teyakkuza geçti, depremzede kardeşlerimizin yanında oldu. Harran Belediyesi olarak bizlerde depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için harekete geçtik. Tüm şehir kenetlendik ve Belediyemiz imkânlarını başta kendi şehrimiz Şanlıurfa’mız olmak üzere depremden etkilenen illerimiz için seferber ettik. Tüm gücümüzle ve imkânımızla deprem bölgesinde kardeşlerimizin yanında olduk. Depremin açtığı yarayı birlik ve beraberlik içerisinde sarmaya çalıştık.

Bir yılı geride bıraktığımız şu süreçte enkazların kaldırıldığı, depremden etkilenen şehirlerin yeniden inşa edildiği bir dönemdeyiz. Devletimiz ihya ve inşa çalışmalarını süratle tamamlamaktadır. Asrın felaketinde tüm milletimiz birlik ve beraberlik içinde yardıma koşarak örnek bir dayanışma sergiledi. Bölgeye yapılan yardımlarımıza destek olan tüm hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. 6 Şubat tarihli depremler neticesinde hayatını kaybeden kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan ülkemizi böylesine felaketlerden korumasını niyaz ediyorum. Aziz milletimize tekraren geçmiş olsun. Yüce Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.