Bahçeli: Milletimiz Ne AKP ne CHP herkes için MHP diyor

1609565_566772256764126_794513364_nMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kahramanmaraş mitinginde konuştu.

İşte Bahçeli’nin konuşması:

Geçmişten bugüne çok güzel toplantılar gerçekleştirilmiştir. Hangi dönemde burada toplantı yaptıysak bugünkü kadar muhteşemine rastlanmamıştır. Şükranlarımı sunuyorum. Bu muhteşem kalabalık diyor ki: Biz varız ve kazanacağız. Bir çoklarının aylarca yaptık oldukları kamu araştırmalarına karşı diyor ki. Ne AKP ne CHP herkes için MHP diyor. Milletimiz ve devletimiz için tarihi bir dönem noktasını oluşturacaktır. Toprak bütünlüğümüz bakımından iç ve dış tehlikelerinin olduğu bu süreçte gerçekleşecek olan seçimdir.

Milli irade olarak yaşananları anlayabilirsek… Bu 3 siyasi olayı tek bir doğru üzerinde noktaladığımız zaman inanıyorum ki Türk siyaseti AKP’nin dışında yeniden şekillenecektir.. Sandığa hassasiyet gösterilmelidir.

Oylarımızın çalınmasına fırsat vermeyin. Geçmişte var olan 16, yeni olan 14 ‘le 30 büyük şehrimiz var. En ücra köyden, beldeden mahalleden ilçelere karşı her tarafı kucaklayan büyük bir kurum haline gelmiştir. Bu ilkelerin dürüst bir şekilde sunulabilmesi için Kahramanmaraşlıları sandığa davet ediyorum. İşte Milliyetçi Hareket Partisi başlangıcı bu açıdan ele alıyor, olacak kişi bilgili ve tecrübeli. MHP adayı dayanışmaya müsait birisi. Cevap demokrasi demektir. Kahramanmaraş gerekli cevabı verecek. Kahramanmaraş ilk hareketi milliyetçi hareket ruhuyla gerçekleştirecektir.

2001-2002 yılları arasında ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik kriz Türkiye’de erken seçim yaptırmıştır. Onlar tek başına iktidar olmuşlardır. Bu parti hiçbir partiye kısmet olmayan oy çoğunluğuyla tek başına iktidar olmuşlardır. Bu önemli bir siyasi güçtür. Bu güç AKP tarafından akıllıca kullanılabilseydi, bu güç insanlarımızın sorunlarını çözmek için kullanılacağı yer. Önce bir şaşkınlık içerisinde bazı hizmetleri başlattıklarını zannetmişlerdir. Hep bekledik. Neyin dönüşümünü yapacaklar.

İlk gördüğümüz milli görüşü üzerlerinden atmışlardır. Milli görüş gömleğini çıkarmışlardır. Sonra çıplak gezecek halleri yok ya bir gömlek giymeleri lazım. Gömleklerinin arkasında ABD, önünde Avrupa Birliği yazıyor. Şimdi gerçekçi olmak lazım. Bu meydanı şereflendiren vatandaşlarım, AKP’ye oy veren bu milletin evlatları yuva kurabildiniz mi, iş bulabildiniz mi? Düne göre daha mı iyisiniz?

Sayın Erdoğan vaat ettiklerini yerine getiriyor mu? Beraber yürüyelim bu yollarda diyor. Karar vermeniz lazım bu yolda ilerleyecek misiniz? Türkiye’nin temel değerlerini tahrip etmenin ne anlama geldiğini AKP’li vatandaşlarım Başbakan’a sorun bakalım. Yavrularımızın andını niye kaldırıyorsun sen? Kime hizmet ediyorsun sen? Ne desin yavrularımız? Çalarım, soyarım ve hırsızım mı desin?

Sayın başbakan son günlerde TV’lerde siyasete yakışmayan kirli bir uslüpla herkese hakaret ediyor, suçluyor, alçak ilan ediyor. Herkesi para. Kendisine yandaşsa önemli bir vatandaş, ama kendisine dur diyorsa o artık haindir, alçaktır Başbakana göre.

Erdoğan’ın hayatında dostluk kavramı kalmamıştır. Kendisini affeden adam, reddeden hain. Bu hal güç delisi, yoldan çıkma, şaşırma, şımarma halidir. Bu artık ben ben diye başlamış tek tek diyerek adamlığa soyunmuştur. Şimdi otur. Bırak o palavraları. TOKİ’nin imkanlarıyla yapmış olduğun mitinglerle milleti aldatma. Yok 173 tesisin temelini attık, faaliyet soktuk diye milletin gözünü boya.

Zaten bu millet bakmış ki bu partinin adı nedir Adalet ve Kalkınma Partisi. Peki Milliyetçi Hareket Partisi deseniz, MHP der. CHP’yi sorsanız CHP der. AKP deyince neden sinirleniyorsun. Amerikan bezi alıp bu kirliliğin üzerini mi örtmeye çalışıyorsun. Akı beyaz bezi birbirine karıştırarak milleti aldatacağını mı düşünüyorsun.

“İRAN’DAN BİR ŞARLATAN GELMİŞ…”

Recep Tayyip Erdoğan dizisini seyretmekten yorulduk, mecbur muyuz? Her gün yalan dinlemeye mecbur muyuz? Bizi yıkmak isteyenler var diyor. Kim yıkacak seni? Faiz lobileri diyor. Sen de bir yalan lobisi var. Sabahtan akşama kadar yalan üretiyor
Kasırga gibi nereye dalarsa çırılçıplak ediyorlar, çöpleri bırakıyorlar. Haram üzerine beslenenler şimdi Türkiye’nin zengini oldular? Çalan lobisi oluşmuş. Ne görse çalmaya çalışıyor, gözü görmüyor. 101 gün rüşvet ve yolsuzluk konuşuluyor. Hayatınızın hangi döneminde ayakkabı kutusu bu kadar önemliydi?

İran’dan bir şarlatan gelmiş. Ne olduğu belirsiz. Bu İran’dan gelen şarlatan 4 bakan çocuğunu içine almış, bakanları da rüşvete alıştırmış Türkiye’yi soyup duruyor. İran’ın ambargosunu kaldırmaya çalışan bu şarlatan bakanlarla sürekli iş takip eden bir şarlatan.

“43 GÜNDE DIŞARI ÇIKTI…”

Bu İranlı şarlatan 43 gün sürdü dışarı çıktı hemen. Başbakan Erdoğan bu şarlatan için neden bu kadar telaş yaptı acaba? Ne olduğu belirsiz şarlatan, “Ya beni çıkartırsınız, buradan kurtarırsınız ya da alayınızı bildiklerimle yakarım” diyor galiba. Oğlun Bilal’i kurtarmak için neler yaptığını tüm Türkiye biliyor. Bunu aklayamazsın Başbakan. O bakanları zaten gözden çıkarmışsın, onların çocukları umurunda değil.

Bilal oğlanı yanına alıp en yakın karakola gitmen lazım senin ama gitmiyorsun. Yıllar önce ne demişsin hatırlatayım. Aziz millet evlatları sizi kırmak, üzmek için söylemiyorum istediğin zaman istediğin partiye tercihin yap saygı duyarız. Şimdi diyor ki Başbakan bana oy verirseniz şeref sözü veriyorum. Bu Sayın Başbakan’nın bir şeref takıntısı var. Bu yarışta da hep şerefsizlikle kaybediyor.

“MİLLETİN AYRANI BİR KABARIRSA…”

Sayın Recep Tayyip Erdoğan sen artık bittin. Siyasi ömrün sona doğru gelmiştir. Dayatma, kimseyi kırma, iftara etme. Ben keserim, yıkarım, yasaklarım diye söylenme. Bu millet kibiri sevmez. Bu yüzden ülkemizde istemiyoruz Mısır’da yaşananları.
Bunlar kaçtıkları zaman gittikleri yer.

Hep Amerika oluyor nedense. Yolsuzluk ve rüşvet toplumsal hastalıktır. Polisleri kışkırtıp sözde görevlendiriyoruz diyerek kendi iktidarını koruyacağını zannediyorsan zaten bitmişsin demektir. Milletimizi korkutamasın, bu millet soğukkanlıdır. Bu millet sabırlıdır. Bu milletin damarına fazla basma. Bu milletin ayranı bir kabarırsa senden ve AKP’den eser kalmaz.

“BİR ASENA BAKIŞI, BİR BOZKURT BAKIŞI YAP”

Genç yerine sokak yerine sandığa gitmeye karar verin. Ne olduğunuzun farkında olun. Sokaklar tehlikeli, sokakta kim kimdir belli değil. Siyasette sizler olacaksınız. Yerde olanı fırlatır iktidara taşırsın. İktidarda olanı havada üç takla atar yere çakarsın sen busun.

Bunu siyaset için söylemiyorum. Gençler üzerinde oynanan oyunlar için söylüyorum. Seçim pusulasında kuraya göre MHP pusulada en sonda yer aldı. O üç hilala bir asena bakışı yap, bir bozkurt bakışı yap. Mührünü vur…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.