Online duayla yad ediyorlar.

Zile Belediyesi ilçe dışında yaşayan Zilelilerin vefat eden yakınlarının mezarlarını sanal ortamda ziyaret ederek dua edebilmesi için360 derece ve 3 boyutlu mezar görüntülerinin yer aldığı “kabirdua.com” adlı internet sitesini kurdu.

30 bin mezar görüntüleniyor
Zile Belediyesi’nce yaklaşık 6 ay süren çalışmayla ilçede bulunan 30 bin mezarın multikopterle görüntüleri çekildi. Daha sonra bu görüntüler “www.kabirdua.com “ sitesine yüklendi. Çalışmayla internet sitesinde yakınlarının kabrini 360 derece ve üç boyutlu görme imkânına kavuşan Zileliler, aynı zamanda Kabe imamlarından Fatiha, İhlas ve Yasin-i Şerif okutabiliyor. Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, “Türkiye’de ve dünyada bir ilki başardık. İlçe dışındaki hemşehrilerimiz içinde bulunduğumuz asri mezarlıktaki yakınlarını online ziyaret ederek dua edebilecek” dedi.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Yanıt Online duayla yad ediyorlar.

  1. Sema AKDAŞ 13 Eylül 2014 de 12:32

    Projemiz için teklif alabilirsiniz. Saygılarımla,
    Sema AKDAŞ
    Belediye Sistem Teknolojileri – 0850 303 4 999

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>