Belediye başkanını kapıya öyle bir şey astı ki…

RUSVET BU KAPIDAN GIREMEZ1‘Rüşvet alan da, veren de cehennemdedir.’ Hadis-i Şerifinin konulması vatandaşlardan takdir gördü.

Bilecik’in Yenipazar İlçesi’nde 30 Mart yerel seçimlerini rekor oyla kazanarak başkanlık koltuğuna oturan İlhan Özden, belediye binasına dikkat çekici bir tabela astırdı.

‘ADAMI OLANIN DEĞİL HAK EDENİN İŞİ GÖRÜLÜR’

Zaman’ın haberine göre, bina girişine, ‘Rüşvet alan da, veren de cehennemdedir. Hz. Muhammed (S.A.V)’ Hadis-i Şerifinin konulması vatandaşlardan takdir gördü. MHP’li Başkan’ın tabelada ayrıca ‘Rüşvet bu kapıdan içeri giremez. Bu kapıda adamı olanın değil, hak edenin işi görülür’ şeklinde söz yer aldı.

’1991′DE STAJER ÖĞRENCİ OLARAK GİRDİ ŞİMDİ BELEDİYE BAŞKANI OLDU’

760 seçmen bulunan küçük ilçede halkın yüzde 52,7’sinin desteği ile seçilen Milliyetçi Hareket Partisi adayı Özden, görevi AKP’li başkandan devraldı. 30 Mart gecesi partisi yerine Türk bayrağı rozeti taktığını belirten 42 yaşındaki Başkan’ın diğer özelliği de 1991 yılında stajyer öğrenci olarak girdiği Yenipazar Belediyesi’nde 7 yıl geçici işçi statüsünde çalışması. Belediyenin tüm kademelerinde görev yapan Özden, ardından Yenipazar Kaymakamlığı ile Bilecik Valiliği’nin çeşitli birimlerde de uzun yıllar hizmet etti.

‘DAHA ÖNCE RÜŞVET OLMADI AMA BUNDAN SONRA DA OLSUN İSTEMEYİZ’

2014 seçimlerinde ilçesinde adaylığını açıkladı ve halkın büyük teveccühüyle seçildi. Muhalefette bulunan MHP’den başkan olmasına rağmen tüm mesaisini Yenipazar’ın gelişmesi amacıyla harcadığını dile getiren İlhan Özden, belediyenin girişine astırdığı yazı hakkında da şu bilgiyi verdi: “Yanlış anlaşılmasın. Yenipazar Belediyesi’nde daha önce rüşvet olayı olmadı. Bundan sonra yaşanmasını da istemeyiz. Peygamberimizin Hadis-i Şerifi çok hoşuma gitti, beğendim ve girişe koyarak rüşvet konusundaki hassasiyetimizi göstermeyi arzu ettim.”

‘KAPILAR HERKESE AÇIK’

Genç yönetici, ‘Rüşvet bu kapıdan içeri giremez. Bu kapıda adamı olanın değil, hak edenin işi görülür’ ifadesi ile ise kapılarının herkese ardına kadar açık olduğunu vurguladıklarını söyledi. Bu arada Çarşamba günleri kurulan semt pazarında ‘Bereket Duası’ da okutturan Özden, vefat eden ilçe sakinlerinin ardından cenaze törenine gelenlere sunulan ikramların giderini belediyenin üstlenmesini sağladı.

ZAMAN

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>