Adana Büyükşehir Belediyesi

Etimesgut Belediyesi ilçeyi bayrama hazırlıyor

ÇOCUKLAR BAYRAMLIK BEĞENİYOR

Etimesgut Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçedeki dargelirli aileler ve engelliler ile Etimesgut’ta geçici ikamet eden Türkmen soydaşları, tepeden ayağa bayramlık giysi sağlıyor. Belediyenin Şefkateli Çarşısı’na davet edilen aileler, randevu saatinde gelerek çocuklarına mağazadan alışveriş yapar gibi kıyafet alıyorlar. Çocuklar istedikleri bayramlıkları deneyerek, beğenerek giyiniyorlar.

ÇOCUKLAR MUTLU
Bayramlık kıyafetlerini deneyerek, beğenerek seçen çocuklar, bayramlık ayakkabılarını da kıyafetlerine ve tarzlarına uygun biçimde yine Şefkateli Çarşısı’ndan beğeniyorlar. Belediye görevlileri, çocukların kıyafet ve ayakkabı denemelerine yardımcı oluyorlar. Kimi çocuklar baştan ayağa giyinerek yeni kıyafetleriyle Şefkateli Çarşısı’ndan mutlulukla çıkarken, kimi çocuklar da kıyafetlerini ilk kez bayram günü giyinmek için paket yaptırıyorlar. Giyim yardımları, muhtarlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile duyarlı vatandaşların bilgilendirmesiyle, belediye görevlileri tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda “hak sahibi” olduğu belirlenen ailelere yapılıyor.

TÜRKMENLER’E DE DESTEK
Bu yılki giyim yardımları Irak’taki iç çatışmalar nedeniyle Türkiye’ye sığınan Türkmenler’e de yapılıyor. Etimesgut Belediyesi gıda, sağlık, yatak ve battaniye desteğinin ardından, Ramazan Bayramı dolayısı ile kendi vatandaşlarına sağladığı giyim yardımını Türkmen soydaşlarımıza da yapıyor. Türkmen aileler de Şefkateli Çarşısı’na davet edilerek ihtiyaca uygun giysiler temin ediliyor. Giyim yardımı bayrama kadar devam edecek.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>