3 OCAK TURNUVASI KURALARI ÇEKİLDİ

Toroslar Belediyesi tarafından, Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nın kuraları çekildi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekiminde Toroslar Belediye Başkan Yardımcısı Habip Akbal, turnuva komitesi ve turnuvada yer alacak kurumların temsilcileri hazır bulundu. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 92. yıldönümü olan 29 Ekim 2015 tarihinde başlayacak turnuvaya bu yıl Mersin’deki 22 resmi kurum katılacak.

Kura çekimi öncesinde konuşan Toroslar Belediye Başkan Yardımcısı Habip Akbal, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın spora ve sporcuya verdiği önemin tüm kamuoyu tarafından bilindiğini söyledi. Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek turnuvayı düzenlemekteki amaçlarının hem sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunu göstermek hem de Mersin’deki resmi kurumlar arasındaki diyalogu pekiştirmek olduğunu kaydeden Akbal, turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diledi.

Ardından turnuva tüzüğü ile ilgili detaylı bilgiler verildi ve kurum temsilcileri ile tüzük hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Daha sonra kurum temsilcileri kuraları çekerek gruplarını belirledi.

Yapılan kura çekimine göre 4 grupta düzenlenecek turnuvada müsabakalar 35’er dakikalık 2 devre halinde oynanacak. Çağdaşkent Mahallesi 3 Ocak Spor Kompleksi, Güneykent Mahallesi Anafartalar Spor Kompleksi, Korukent Mahallesi Bilge Kaan Parkı ve Spor Tesisi ile Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı’nda oynanacak maçlarda TFF kuralları geçerli olacak. Her takımın 22 futbolcu ile katılabileceği turnuva Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 94. yıldönümü olan 3 Ocak 2016 tarihinde oynanacak final müsabakası ile son bulacak.

Sporseverler, turnuva ile ilgili puan durumu, istatistik tablosu ve maç sonuçları gibi bilgilere Toroslar Belediyesi’nin www.toroslar-bld.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>