Şoförler eğitiliyor, engelli vatandaşlar daha kaliteli hizmet alıyor

Belediye şoförlerine engellilerle ilgili farkındalık eğitimi

Engellilerle ilgili “Bilinçli Yaklaşım ve Sağlıklı Farkındalık” eğitimi verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce verilen toplu taşıma hizmetinden yararlanan engelli vatandaşlarımızla ilgili, şoförlere yönelik; bilinçi yaklaşım ve sağlıklı farkındalık konularında eğitim verildi.

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı koordinesinde Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi şoförleri ve idari personele “Engelli Bireylerle İlgili Sağlıklı Farkındalık ve Sağlıklı İletişim” konulu eğitim verildi. Seminerde, toplu taşımadan yararlanan engelli bireylere ve dezavantajlı gruplara nasıl davranılması gerektiğine dair bilgi aktarıldı.

Yaklaşık 500 kişilik personelin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ile Engelli Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat İlker Bahçeci tarafından verildi.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Serinevler Atletizm Kamp Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, şoför ve personelin dışında

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Yüreğir Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ekrem Ulu, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürü Remziye Ebrahimsadr, Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeciliği Müdürü Abdullah Yavuz katıldı.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>