Mansur Yavaş “Her kuşu öptün, bi kaldı Leylek” öyle mi?

Gazeteci Yazar Yıldıray ÇİÇEK, Türkgün Gazetesi

Sık sık ifade ediyorum. Yerel seçimlerde “Her şey güzel olacak” sloganıyla CHP’nin kazandığı belediyelerde şimdi oy verenlerin pişmanlığı söz konusudur. Ekrem İmamoğlu’nun nasıl bir balon olduğunu CHP’liler bile artık kabul etmiş durumdadır. Sırf sel ve deprem hadiselerinde ortaya koyduğu davranışları bile onun İstanbul’a nasıl gereksiz bir isim olduğunu tescillemiştir. Adana’da Zeydan Karalar ile Adana halkı adeta karalar bağlamış durumdadır. Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek adeta hayalet başkan durumundadır. Mersin’de “Bu kazandığımız zafer HDP’nin bir eseri ve başarısıdır” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, Mersin halkına sunduğu bir hizmet olmadığı gibi belediye bünyesinde HDP’lileri mutlu etmenin peşindedir. İzmir’de Tunç Soyer zaten bırakın İzmir halkına hizmeti, boyundan büyük politik işlere girerek aslında bir figüran olarak İzmir halkına külfet olduğunu göstermiştir.

          CHP her yerde balonu patlayan belediyelerinin farkındadır ve sadece Ankara’da algı ve imaj çalışmalarıyla Mansur Yavaş’ı ayakta tutmaya çalışıyorlar. “40 yıllık geçmişimi geride bıraktım” diyerek 2014 yılında CHP’de siyasete başlayan ve son seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesini kazanan CHP’li Mansur Yavaş en ufak bir belediyecilik işi yapsa “Bravoooo” diye öyle bir coşuyorlar ki, adeta kendilerinden geçiyorlar. Geldiği günden bu yana ortaya koyduğu ne var? Kocaman bir hiç… Sürekli “Beni çalıştırmıyorlar” diye mağduru oynamaktan başka inanın yaptığı bir şey yok… Oysa seçimlerden önce “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi her şeyi yapmaya yeterli” diyordu. Yaptığı bazı işler de zaten belediyenin yapması gereken klasik işlerdir… Elbette bundan sonra Ankara halkına güzel hizmet eder ve kaliteli projeler ortaya koyarsa da hakkını teslim ederiz. Ama bugüne kadar hormonlu algı ve imaj çalışmalarıyla gün doldurmuştur. CHP ve İP “Ankara’da da CHP’li Belediye fos çıktı” dedirtmemek için çabalıyor. Düşünsenize İstanbul’da Ekrem İmamoğlu balon gibi öyle bir patladı ki, İP’liler oy verip, desteklediği halde “Ekrem İmamoğlu bizim adayımız değildi” açıklamasını yapmak zorunda kaldılar. İP’liler İzmir’de de Tunç Soyer’e “Artık sabrımızı taşırma” uyarısında bulundular.

          CHP’li Belediyelerin genel profili bu şekildedir. CHP gibi bir partiden de zaten beklenilecek olan nedir?

          Ellerinde imaj ve algıyla kullanabilecekleri bir tek Ankara kaldığı için Mansur Yavaş’a özel propaganda çalışmaları yapıyorlar. Cumhurbaşkanı adaylığı için anket listelerine bile adını sokuyorlar. Mansur Yavaş Ankara’yı halletti de geriye Türkiye geneli mi kaldı?

          Daha Ankara’da gözle görülen bir hizmet ortaya koyamayan Mansur Yavaş ve kadrosu şimdi de Ankara’daki MHP’li Belediyelerle uğraşmaktadır. Hani derler ya “Her kuşu öptün, bi kaldı leylek.” (Asıl yapabileceği ve yapması gereken işlerin yerine boyunu aşan hedefler koymak.)

          Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve kadrosu göreve geldiği günden bu yana MHP’li Gölbaşı Belediyesi’nin çalışma alanında, hesap ve intikam peşinde koşan İP’lilerin gazıyla sürekli problem çıkarmaktadır.

          Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıtalarının, Gölbaşı sınırlarında yer alan semt pazarında çıkardığı kavga her yerde haber olmuştu.

          Ankara Büyükşehir Belediyesinin bayramda Gölbaşı’nda köylerin sularını kesmesi, suların hala kesik kesik gönderilmesi…

          Kurban Bayramında Gölbaşı Belediyesinin hazırladığı Kurban kesim alanının susuz bırakılması… Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gölbaşı’nda yapması gereken köy yollarını yapmaması…

          Yıllardır Gölbaşı Belediyesi’nin kullandığı reklam panolarının Mansur Yavaş’ın reklamları için adeta gasp edilmesi…

          İP’te siyaset yapan kişilerin sürekli Gölbaşı Belediyesine yönelik sosyal medya üzerinden kara propaganda yapması…

          Ankara Büyükşehir Belediye kadrosuna Gölbaşı Belediyesine niçin böyle davranıldığı sorulduğunda da “Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in Mansur Yavaş’a biat etmediği” söylenmektedir. Yani MHP’nin Mansur Yavaş’a olan ölçülü, ilkeli mesafesi yüzünden bunun faturasını Gölbaşı halkına çıkarmaya çalışmaktadırlar.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek

          Ankara Büyükşehir Belediyesi adeta MHP’li Gölbaşı belediyesini kuşatmaya ve alanını daraltmaya çalışmaktadır. Beyefendiliği, vizyonu ve çalışkanlığıyla Gölbaşı halkına hizmet etmeye çalışan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e yapılmaya çalışılanlar aslında Gölbaşı halkına yapılan zulüm olmaktadır.

          CHP’li Mansur Yavaş bunu kendisi organize ediyorsa kendine çeki düzen vermeli, yok eğer İP’in kontrol ettiği kadrosu yapıyorsa onların bu hesapçı, intikamcı davranışlarını engellemelidir. Ona MHP’li Belediye Başkanlarıyla uğraşma aklını veren kimse CHP ve İP’in benziniyle sadece kendilerini yakacaklarını bilmelidir.

          CHP’li Mansur Yavaş, MHP’li Belediyelerle uğraşmak yerine, 12 Eylül 2010 referandum dönemi MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye yazdığı mektup adına özür dileme çağrımızı yerine getirsin…

          Onun kimliği artık CHP’li Mansur Yavaş’tır. İyi de yaparsa, kötü de yaparsa anılması gereken bu kimliktir. Korsan kimlik kullanan ve bu korsan kimlikle MHP’ye saldıranlar bu yüzden aklını başına almalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.