Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP’den istifa etti

CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’de il başkanlığı ve 3 dönem Aydın milletvekilliği yapan, 2019 Yerel Seçimleri’nde Efeler Belediye Başkanı seçilen Mehmet Fatih Atay, partisinden istifa etiğini açıkladı.

Atay, yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

-Bu hayatımın en zor basın toplantısı oldu. 4,5 yıllık belediye başkanlığı dönemimde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanı seçildikten sonra Aydın’a geldi ve CHP’li belediyeleri dolaştıktan sonra Efeler Belediyesi’ni de ziyaret etti.

-Kılıçdaroğlu bu ziyaretten sonra 3 kez daha Aydın’a geldi ve Aydın İl Başkanlığı ile Efeler Belediye Başkanlığı’na da uğramadı. Her geldiğinde Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yapılan programlara uydu.

-Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Aydın’a geldiğinde 81 ilin belediye başkanını açıklamazken, bir anda Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Özlem Çerçioğlu’nu açıkladı.

-Adayların belirlenmesi parti meclisine aittir, genel başkana ait değil. Kılıçdaroğlu sizin böyle bir yetkiniz yokken, Özlem Çerçioğlu’nun koltuğuna başkası aday değilken, rakibi de yokken neden yetkisiz olarak açıklama gereği duydunuz?

‘GÖREVİMİ SÜRDÜRECEĞİM’

-Sayın Kılıçdaroğlu, Özlem Çerçioğlu’nun çok başarılı olduğunu ve herkesin onu örnek aldığını söyledi. Özlem Çerçioğlu yargılanıyor. Biz ise 4,5 yılda tüm denetimlerden tertemiz çıktık. Ben onun hiçbir şeyini örnek almıyorum.

-Aydın’da CHP yoktur, ‘Özlem Çerçioğlu’ partisi vardır. Ben de bu partiden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim.

-CHP’ye hayatımı verdim ama bu benim hayatımı verdiğim parti değil. Bu kadar baskıya ve dışlanmaya kimse bu kadar dayanamazdı. (DHA)

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.