Az Laf, Çok İş... Ömer İŞLEK Korkuteli Belediye Başkanı

KADİRLİ’DE RAMAZANIN İLK GÜNÜNDE YÜZLER GÜLDÜ

Kadirli’de Belediye tarafından Ramazan ayı süresince ekonomik durumu zayıf, yaşlı ve rahatsız olan vatandaşların evlerine yemek servisi hizmeti bu yılda devam ederken aşevinde yaklaşık 2000 kişi ilk iftarını açtı.

Belediyeye ait Aş Evinde üretilen yemekler, Belediyeye ait araçlar ve personellerle iftar öncesi mahallere çıkarak daha önceden tespit edilen adreslere yemek dağıtımı yapıyor. Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, 5 yıldan bu yana mülkiyeti belediye ait olan aşevinde Ramazan ayı süresince iftarda günlük 2 bin kişilik 4 çeşit yemek çıkarıldığını söyledi.

Tarhan, Kadirli halkına her zaman hizmetin en iyisini verme gayreti içerisinde olduklarını ve insanların hayır duasını aldıklarını belirterek, “Göreve başlamadan önce verdiğimiz sözler arasında yoksul vatandaşlara yemek verebilmek amacıyla aş evi açmak vardı. Allah’a şükür verdiğimiz sözü yerine getirdik ve 5 yıldan bu yana mülkiyeti kendimize ait olan aş evimizde yoksul, maddi durumu zayıf ve dışarıdan gelen öğrencilerimize günlük 4 çeşit yemek veriyoruz. Ramazan ayı süresince de günlük 2 Bin hemşerimize iftarlık yemek çıkartıyoruz. Bunun yanı sıra aş evimize rahatsızlığından dolayı gelemeyen hemşerilerimizin evlerine iftar öncesi araçlarımız ve personellerimizle 4 çeşit yemek servisi yapıyoruz. Evlere yaptığımız bu hizmetten ihtiyaca göre onlarca aile yaralanıyor. Servis sırasında ekiplere eşlik ederek bizzat dağıtımda bir aksama olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kadirlimize 24 saat hizmet veriyoruz, Hizmet için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

Haberi PAYLAŞINIZ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir